• Domov
  • Podatki
  • Razdelitev sredstev za povračilo stroškov povezanih z aktivnostmi v času COVID-19

Vlada Republike Slovenije je na seji dne 26.11.2020 na predlog Ministrstva za obrambo in Uprave RS za zaščito in reševanje sprejela sklep, da se lokalnim skupnostim zaradi aktiviranja Državnega načrta zaščite in reševanja ob pojavu epidemije oziroma pandemije nalezljive bolezni pri ljudeh zagotovi sredstva za poplačilo dela nastalih stroškov na področju zaščite, reševanja in pomoči v času epidemije nalezljive bolezni COVID-19 v višini 6.500.000 EUR.

Kot je razvidno iz obrazložitve gradiva, država na ta način zmanjšuje stroške lokalnih skupnosti pri izvajanju ukrepov v zvezi s covidom-19, saj le te do sedaj razen materialne pomoči v zaščitnih sredstvih od države niso prejele namenskih sredstev za poplačilo nastalih stroškov med epidemijo. Dodeljena sredstva bodo lokalne skupnosti uporabile za poplačilo stroškov, ki so jih krile iz svojih sredstev za zagotavljanje osebne zaščitne opreme, delovne pripomočke in sredstva ter upravičenih stroškov (potne stroške, stroške prehrane in nadomestila za uporabo lastnih sredstev) pripadnikov sil za zaščito, reševanje in pomoč oziroma prostovoljcev, vključenih v obvladovanje covida-19, stroškov posebnih oblik pomoči in oskrbe ranljivih skupin ter opredeljenih stroškov povezanih z omejevanjem širjenja virusa

Primerjava občin glede na:
Občina Pavšal v višini 3,1€št . Prebivakcev na dan 30.6
Ajdovščina6088319671
Ankaran100683253
Apače109603541
Beltinci248978044
Benedikt80812611
Bistrica ob Sotli41501341
Bled247087983
Bloke49611603
Bohinj165895360
Borovnica143154625
Bovec98833193
Braslovče174565640
Brda173735613
Brezovica3952712771
Brežice7505524250
Cankova54041746
Celje15187149069
Cerklje na Gorenjskem241297796
Cerknica3611311668
Cerkno142004588
Cerkvenjak67162170
Cirkulane73482374
Črenšovci123653995
Črna na Koroškem101243271
Črnomelj4431514318
Destrnik81712640
Divača131694255
Dobje2916942
Dobrepolje120523894
Dobrna69362241
Dobrova - Polhov Gradec242347830
Dobrovnik39401273
Dol pri Ljubljani195456315
Dolenjske Toplice110493570
Domžale11342736648
Dornava90072910
Dravograd275188891
Duplek215976978
Gorenja vas - Poljane236187631
Gorišnica128514152
Gorje85392759
Gornja Radgona261198439
Gornji Grad77072490
Gornji Petrovci61902000
Grad63602055
Grosuplje6625321406
Hajdina120863905
Hoče - Slivnica3627711721
Hodoš1099355
Horjul93283014
Hrastnik282869139
Hrpelje - Kozina144574671
Idrija3650011793
Ig235077595
Ilirska Bistrica4127913337
Ivančna Gorica5334317235
Izola5134416589
Jesenice6660221519
Jezersko1996645
Juršinci74192397
Kamnik9264429933
Kanal163885295
Kidričevo201986526
Kobarid125194045
Kobilje1671540
Kočevje4859915702
Komen109843549
Komenda198766422
Koper16333552773
Kostanjevica na Krki75612443
Kostel2086674
Kozje93163010
Kranj17683057133
Kranjska Gora173015590
Križevci109633542
Krško8071326078
Kungota148444796
Kuzma48931581
Laško4049913085
Lenart264078532
Lendava3241810474
Litija4826115593
Ljubljana910113294054
Ljubno79362564
Ljutomer3476711233
Log - Dragomer112723642
Logatec4492214514
Loška dolina116683770
Loški Potok56141814
Lovrenc na Pohorju92292982
Luče44691444
Lukovica182825907
Majšperk125104042
Makole63202042
Maribor347868112395
Markovci124394019
Medvode5193816781
Mengeš260058402
Metlika261788458
Mežica111303596
Miklavž na Dravskem polju216036980
Miren - Kostanjevica154014976
Mirna83232689
Mirna Peč93413018
Mislinja141354567
Mokronog - Trebelno97123138
Moravče169585479
Moravske Toplice181965879
Mozirje130494216
Murska Sobota5782818684
Muta105703415
Naklo167665417
Nazarje82022650
Nova Gorica9867331881
Novo mesto11584837430
Odranci50451630
Oplotnica128324146
Ormož3688111916
Osilnica1074347
Pesnica230807457
Piran5595518079
Pivka191776196
Podčetrtek109223529
Podlehnik56481825
Podvelka72862354
Poljčane138324469
Polzela196416346
Postojna5112416518
Prebold159555155
Preddvor116873776
Prevalje211366829
Ptuj7315523636
Puconci181405861
Rače - Fram233657549
Radeče128204142
Radenci158845132
Radlje ob Dravi191216178
Radovljica5891119034
Ravne na Koroškem3510711343
Razkrižje40111296
Rečica ob Savinji73322369
Renče - Vogrsko134984361
Ribnica297719619
Ribnica na Pohorju34881127
Rogaška Slatina3469611210
Rogašovci94283046
Rogatec96103105
Ruše216727002
Selnica ob Dravi141724579
Semič120243885
Sevnica5487217729
Sežana4240813702
Slovenj Gradec5140616609
Slovenska Bistrica8013125890
Slovenske Konjice4692415161
Sodražica68562215
Solčava1622524
Središče ob Dravi59461921
Starše124854034
Straža121023910
Sveta Ana71122298
Sv. Trojica v Slovenskih goricah66882161
Sveti Andraž v Slovenskih goricah36651184
Svetij Jurij ob Ščavnici86322789
Sveti Jurij v Slovenskih goricah64872096
Sveti Tomaž62122007
Šalovci42741381
Šempeter-Vrtojba193296245
Šenčur272278797
Šentilj257638324
Šentjernej223347216
Šentjur5983719333
Šentrupert92332983
Škocjan105543410
Škofja Loka7222623336
Škofljica3618711692
Šmarje pri Jelšah3170310243
Šmarješke Toplice108543507
Šmartno ob Paki101863291
Šmartno pri Litiji175555672
Šoštanj274538870
Štore139624511
Tabor51591667
Tišina122353953
Tolmin3403610997
Trbovlje4956416014
Trebnje4104713262
Trnovska vas42341368
Trzin121603929
Tržič4643515003
Turnišče98833193
Velenje10411133638
Velika Polana43051391
Velike Lašče137794452
Veržej41601344
Videm175805680
Vipava178375763
Vitanje70472277
Vodice153394956
Vojnik277948980
Vransko81772642
Vrhnika5464317655
Vuzenica82172655
Zagorje ob Savi5076516402
Zavrč45961485
Zreče203846586
Žalec6672021557
Železniki206946686
Žetale40581311
Žiri153274952
Žirovnica136964425
Žužemberk145284694

Nazadnje posodobljeno: