• Domov
  • Podatki
  • 43% manj nočitev v letu 2020 kot v istem obdobju (jan-nov) leta 2019

V obdobju od januarja do decembra 2020 smo v Sloveniji imeli 43% manj nočitev, kot v enakem obdobju v letu 2019. Za občine to pomeni tudi upad prihodkov iz turistične takse. Občine so tako v letu 2020 izgubile 40% prihodkov glede na leto 2019 (9,3 milijona manj iz naslova turistične takse so prejele občine). Vse občine skupaj so v obdobju januar-november prejele 14,2 milijona € iz naslova turistične takse, medtem ko so v letu 2019 v enakem obdobju prejele 23,6 milijona €.

Zaradi epidemije COVID-19 se je število tujih gostov v letu 2020 zmanjšalo za 71%, medtem ko se je število nočitev domačih gostov povečalo za 29%.

Zaradi ukrepov za preprečevanje širjenja epidemije COVID-19 so največji izpad dohodka iz naslova turistične takse utrpele turistično bolj razvite občine. Mestna občina Ljubljana je prejela 3,5 milijona € manj kot v letu 2019, Občina Bled je prejela 1,3 milijona € manj, Občina Piran 862 tisoč € manj, Mestna občina Maribor 334 tisoč € manj, Občina Kranjska Gora 300 tisoč € manj ter Občina Rogaška Slatina 257 tisoč € manj.

 

Primerjava občin glede na:
Občina Prihodek iz TT v obdobju Jan-nov 2020Prihodek iz TT v obdobju Jan-nov 2019Prihodek iz TT v obdobju Jan-nov 2018Razlika v € 2020-2019Prihodek iz TT v %glede na obdobje 2019Št. nočitev v% glede na 2019 skupajŠt. Nočitev v % glede na 2019-domači gostjeŠt. Nočitevv % glede na 2019-tuji gostje
Ajdovščina278263645824587-8631-24-3261-61
Ankaran405722408378233146-2656-1-1224-66
Apače136616991940-333-20000
Beltinci138778794660076-2046-69
Benedikt1841131156753040-8211-65
Bistrica ob Sotli93243376499115685-62
Bled110658324583411343529-1351758-55-62174-73
Bloke52414664368157712000
Bohinj7748201024651830569-249832-24-3573-69
Borovnica0010700-72218-83
Bovec505222628848406557-123626-20-29157-54
Braslovče14946080886146-9216-54
Brda617896455844131-2769-4-5158-72
Brezovica80935462555-2738-77-6962-81
Brežice583167839305626545-256138-31-415-76
Cankova1555914848640703372-73
Celje190609616247452-77101-80-63-31-71
Cerklje na Gorenjskem6093711742796207-56490-48-5126-67
Cerknica8832108287657-1996-18-3719-66
Cerkno200962680829593-6712-25-266-61
Cerkvenjak5643239811973246135143421-77
Cirkulane7611487-38-331961287026
Črenšovci313900223246-98-96-97
Črna na Koroškem5801223217-643-53000
Črnomelj532912202519407312671425087-68
Destrnik573461555271135-100-98-100
Divača192973704922618-17753-48-48142-72
Dobje00000000
Dobrepolje00000000
Dobrna101518170529127365-69011-40-100-100-100
Dobrova - Polhov Gradec12402188980-948-43-5690-61
Dobrovnik83500835026241-51
Dol pri Ljubljani160536752079-2070-56-7632-80
Dolenjske Toplice5435610057685896-46220-46-25-5-79
Domžale184355394421651-35510-66-6526-70
Dornava00000000
Dravograd8006439210364361582-45-25-70
Duplek00000000
Gorenja vas - Poljane108351620113204-5366-33-29173-70
Gorišnica10202811020000
Gorje387306160330486-22874-37-4739-68
Gornja Radgona78513571368-572-42568-63
Gornji Grad106317081761-645-38-18434-76
Gornji Petrovci177645119813242944731315-41
Grad765373178392105-99-99-98
Grosuplje81382014831946-12011-60-700-75
Hajdina424771167136-2869-40-42152-63
Hoče - Slivnica216982450129276-2802-11-37-24-55
Hodoš00000000
Horjul00000000
Hrastnik166039166033119-50
Hrpelje - Kozina285574647224702-17915-39-45160-64
Idrija105472254210602-11995-53-52-17-77
Ig106323992007-1336-56-6824-81
Ilirska Bistrica613796855434-3548-37-3752-58
Ivančna Gorica321976094017-4390-58-46169-71
Izola724803725092664754-2890-2215-68
Jesenice103133081719302-20504-67-64-26-76
Jezersko3098625170121945816237181-50
Juršinci00000000
Kamnik11199814833486785-36337-24-32101-79
Kanal571169243348-1214-18-4345-59
Kidričevo13111612897-301-19000
Kobarid20565820280711832828501-22111-58
Kobilje00000000
Kočevje230461905815621398821-139-62
Komen15878164617733-583-42187-68
Komenda109816491211-551-33000
Koper379665395192300397-15528-4-15104-62
Kostanjevica na Krki34331877242915568340293-76
Kostel555936802763187951-36-34-49
Kozje2773433552339540000
Kranj59232115355110279-56123-49-682-72
Kranjska Gora9476241248551954572-300927-24-3052-64
Križevci4105198489521201072340-89
Krško140662156519922-7498-35-308-44
Kungota12118176236385-5505-31-1411-21
Kuzma00000000
Laško234497358770265170-124273-35-4114-74
Lenart25591700218585951000
Lendava8951212976995719-40257-31-50-31-78
Litija440905441-465-51-619-74
Ljubljana127736748603123912650-3582945-74-76-20-78
Ljubno211292226611368-1137-5-5309-63
Ljutomer8658768204425161838327-200-78
Logatec86092090812509-12299-59-91-79-90
Log - Dragomer00000-61-37-76
Loška dolina241532663798-851-26000
Loški Potok318111192784206218410635016
Lovrenc na Pohorju10911130557-39-3-3817-56
Luče15438155917852-152-1-2133-62
Lukovica286735084926-642-18-6712-81
Majšperk13400-28-69000
Makole192325211-134-41000
Maribor265285600134368052-334849-56-57-22-62
Markovci00000000
Medvode160872796135738-11875-42-71127-82
Mengeš152829873138-1459-49-69-11-83
Metlika376292525123466123784949158-80
Mežica451631634-180-28-56-55-58
Miklavž na Dravskem polju579744336-165-22-851-90
Miren - Kostanjevica667151092380156231-2847-67
Mirna200247130-47-19000
Mirna Peč937805103813216-4251-72
Mislinja1811416986744112973561-41
Mokronog - Trebelno199823011185-303-132385-63
Moravče00000000
Moravske Toplice477671636048505411-158377-25-3021-75
Mozirje4092628554192101237243-742-50
Murska Sobota306014926546344-18664-38-53-34-81
Muta461689567-228-3321180-73
Naklo148503006222757-15212-51-76-63-79
Nazarje123113172843-86-628379-62
Nova Gorica167163300389253855-133226-44-5350-62
Novo mesto7010615360983879-83503-54-6332-84
Odranci390003900000
Oplotnica326003260000
Ormož1137045284440684215184423-47
Osilnica7437302328204413146000
Pesnica41731124287030492712453-49
Piran243043132927682134169-862337-26-3250-69
Pivka6550116893975-5139-44-47254-61
Podčetrtek372957548160333513-175203-32-282-74
Podlehnik13618084-44-25000
Podvelka39325641385416322-86
Poljčane00000000
Polzela13940013940000
Postojna54029188206127616-134177-71-7344-81
Prebold214533946007-1250-37-20168-49
Preddvor172112709216379-9881-36-49103-71
Prevalje142759609779146674917249-68
Ptuj133191196818113205-63627-32-423-77
Puconci23341382107495269181346-68
Rače - Fram5172896883-2379-82-3991-79
Radeče265118291147125-7075-92
Radenci119718166727135531-47008-28-42-9-78
Radlje ob Dravi233328851860-552-19-7108-77
Radovljica234983422325229228-187342-44-50290-67
Ravne na Koroškem140234793835-2076-60-29-2-71
Razkrižje128585404315087292-78
Rečica ob Savinji126963587017204-23174-65-17265-71
Renče - Vogrsko131272465934039-11531-47000
Ribnica121634803132-2263-65-540-70
Ribnica na Pohorju160621373911077232417-134-56
Rogaška Slatina227349484737291897-257389-53-5945-81
Rogašovci00000584-85
Rogatec33260033260-7162-33
Ruše131640813659-2765-68-87-51-96
Selnica ob Dravi22047168481488208-43-41-50
Semič689435612317333394-20-14-62
Sevnica576666905013-923-14-1857-57
Sežana63243141100106116-77858-55-59100-76
Slovenj Gradec186562512610223-6469-26-1535-62
Slovenska Bistrica245413507513967-10534-30-201-63
Slovenske Konjice719777273426-529-7-13137-55
Sodražica3921103813404000
Solčava500313735031732126813414121-75
Središče ob Dravi00000000
Starše981775190920627000
Straža188639542966-2069-52-8108-54
Sveta Ana2823628622195350000
Sv. Trojica v Slovenskih goricah62278432-217-78000
Sveti Andraž v Slovenskih goricah102001020000
Svetij Jurij ob Ščavnici28390028390-99-92-99
Sveti Jurij v Slovenskih goricah8200820000
Sveti Tomaž00000000
Šalovci16431416501502106333123-70
Šempeter-Vrtojba71741648416515-9310-56000
Šenčur89111797218759-9062-50-55111-66
Šentilj120671470316067-2636-18-39-10-44
Šentjernej7654374373287521145-79
Šentjur4246123610233010244103581-67
Šentrupert7691931261-1162-60000
Škocjan589694398-105-15-2834-42
Škofja Loka134722961920866-16146-55-608-73
Škofljica6154434623-3818-86-87-41-92
Šmarje pri Jelšah4445179319142652148109669-62
Šmarješke Toplice7794711527575949-37328-32-93-91-99
Šmartno ob Paki002700000
Šmartno pri Litiji00000000
Šoštanj6184211401989231-52177-46-27-7-75
Štore21039406911164124-6658-78
Tabor286645286-359-56000
Tišina00000000
Tolmin166704218702139336-51998-24-26135-60
Trbovlje566786595-220-28-66-51-70
Trebnje59681149611659-5527-48-59-46-71
Trnovska vas00000000
Trzin90419951592-1091-55-65-34-70
Tržič191892651414956-7325-28-36120-63
Turnišče00000000
Velenje170982534727830-8249-33-37127-70
Velika Polana00000000
Velike Lašče8782428546-1550-64-61693-79
Veržej841399647670984-12337-13-18-3-69
Videm134738785212-2531-65-59135-73
Vipava127692309911401-10330-45-36324-71
Vitanje616824772067369114971376-69
Vodice349630580-282-45-69-57-85
Vojnik272029111724-191-7-21158-55
Vransko396948353092-865-18-27234-53
Vrhnika70261626014456-9235-57-75-39-80
Vuzenica30216312813986000
Zagorje ob Savi208328712479-788-27-3193-69
Zavrč00000000
Zreče335738319179200504165595-1610-58
Žalec158861770813063-1822-10-2465-48
Železniki153471845513545-3109-17-15165-64
Žetale00000000
Žiri38610731150-687-64-79-72-80
Žirovnica123972091114105-8514-41-4259-63
Žužemberk244224651996-23-1-6354-61

Nazadnje posodobljeno: