Erasmus+ je program Evropske unije, ki naslavlja mednarodno sodelovanje na področju izobraževanja, usposabljanja, mladih in športa. Namen programa Erasmus+ je dvig kakovosti izobraževanja in usposabljanja ter s tem krepitev socialne kohezije in konkurenčnosti gospodarstva Unije.
Erasmus+ želi omogočiti sodelovanje čim večjemu številu posameznikov, še zlasti tistim iz okolij z manj priložnostmi, ter kot ključne izpostavlja vsebine in aktivnosti vključevanja in raznolikosti, trajnostnega razvoja (zeleni Erasmus+), digitalnega prehoda in aktivne participacije oz. sodelovanja v demokratičnem življenju.
Program Erasmus+ v okviru ključnega ukrepa 1 omogoča posameznikom mobilnost v tujini. Takšna mobilnost je namenjena osebnemu in strokovnemu razvoju posameznika, ki ga podpira vaša institucija. Glavni cilj mobilnosti je omogočiti udeležencem pridobitev znanja, spretnosti in izkušenj, ki prinašajo dodano vrednost njihovemu izobraževanju ali delu doma.
MOBILNOST OSEBJA NA PODROČJU ŠPORTA KA182 SPO
Na področju športa lahko sodelujete organizacije aktivne na področju športa in telesne dejavnosti na množični ravni (npr. neprofitne organizacija, lokalni javni organi, lokalni športni klub- neusmerjeni v tekmovalni šport). Na voljo je mobilnost za trenerje in drugo športno osebje v športnih organizacijah na osnovni ravni (množični šport) in tudi prostovoljce, ki delujejo v športnih organizacijah. Vse z namenom doprinosa k osebnemu in strokovnemu razvoju udeležencev.
Namen tega ukrepa je prispevati k razvoju športnih organizacij s podpiranjem učne mobilnosti njihovega osebja.
Splošni cilj tega ukrepa je osebju športnih organizacij, zlasti na področju množičnega športa, omogočiti, da z učno mobilnostjo izboljša svoje kompetence in kvalifikacije ter pridobi nova znanja in spretnosti, tako da nekaj časa preživi v tujini, s čimer prispeva h krepitvi zmogljivosti in razvoju športnih organizacij. Ta ukrep podpira poklicni razvoj trenerjev in drugega osebja (tako plačanega osebja kot prostovoljcev) v množičnem športu.
Podprte so naslednje aktivnosti:
– sledenje na delovnem mestu ali obdobja opazovanja (od 2 do 14 dni) – job shadowing,
– mentorstvo ali usposabljanje (od 7 do 45 dni) – opravljanje dela trenerja.
Kdo se lahko prijavi:
– javna ali zasebna organizacija, ki je dejavna na področju športa ali telesne aktivnosti na ravni množičnega športa (npr. neprofitna organizacija, lokalni javni organ, športni klub);
– organizacija, ki ni dejavna na področju množičnega športa, če njeno osebje koristi področju množičnega športa (npr. mednarodna organizacija).
Projekti se bodo začeli izvajati med 1. junijem in 31. decembrom istega leta ter trajajo od 3 do 18 mesecev.
Rok za oddajo prijav je 12. februar 2025 do 12. ure.
Za akcijo KA182- Mobilnost osebja na področju športa v decembru in januarju bosta organizirana spletna info dneva.
V decembru bo potekal spletni info dan v TOREK, 17. 12. .2024 ob 13. uri. Prijave preko POVEZAVE.
V januarju pa bo enak info dan v PETEK, 17. 1. 2024 ob 13. uri. Prijave preko POVEZAVE.
Vabljeni, da se pridružite in podrobneje spoznate razpis za leto 2025 in vsa pravila ter postopke prijave.